a Currilingua

- Lista di i participanti -
128/90 chilòmitri risirvati par avà
Tutti i 90 chilòmitri sò dighjà stati risirvati.
Oramai ricumincemu i risirvazioni è duppiemu i chilòmitri (2 participanti pudarani corra u listessu chm)
Tandu ni semu à 128/90 !
Chilòmitru
Locu
Ora
Antità

Passadori
è altri curridori

Dinuminazioni è cuntattuPronti à dà

Partenza
07:00

0 à 1


Agglumirazioni par situassi
u Borgu
07:08

1. CAB Athlétisme (Bastia)

2. Scola Corsa (Bastìa)

3. Arritti (Bastìa)

4. L’aurudiputatu Franços Alfonsi (Bastia)

100€

100€

100€

250€

1. 15 curridori di u club

2. Squatra Scola corsa

3. Squatra Arriti

4. Assistanti di l’aurudiputatu

1 à 2

u Borgu
07:16

1. IDASOLS DallageBétonCorse (Biguglia)

2. Cumuna di u Borgu

2. Cumuna di Furiani

500€

100€

100€

1. Stéphane Muracciole

2. ?

3. ?

2 à 3

u Borgu
07:24

1. U gruppu L’Arcusgi (Bastia)

2. Cumunu di Biguglia

100€

100€

1. Cantadori è musicanti

2. ?

3 à 4

Lucciana
07:32

Squadra di a scola Defendini (Bastia)100€I maestri

4 à 5

Lucciana
07:40

1. Cunfraterna Santa Croce (San Fiurenza)

2. Lingue Vive (Bastia)

3. Inizià (Bastia)

100€

100€

100€

1. ?

2. ?

3. ?

5 à 6

Lucciana
07:48

L’amicale di i spinghjifochi di Bastìa200€Parechji spinghjifoca

6 à 7

Lucciana
07:56

Squadra di a scola Subissi (Bastia)100€I maestri

7 à 8

Monte
08:04

1. Niputini Orsini di Gilbert Romani

2. U gruppu Diana di l’Alba (Furiani)

100€

100€

1. Ghjacumu Santu è Ghjulina

2.Cantadori è musicanti

8 à 9

Monte
08:12

I scurioli cismuntinchi (Bastia)100€Amichi di a banca

9 à 10


Agglumirazioni par situassi
U Viscuvatu
08:20

Running Club Furiani Agliani100€Curridori di u Club

10 à 11

A Venzulasca
08:28

Anghjulina Antonetti (a Venzulasca)100€Un ghjòvanu di a Vinzulasca

11 à 12

Sorbu è Occagnanu
08:36

A squadra Urtipurinca (Ortiporiu)100€Paisani d’Urtiporiu

12 à 13

U Castellà di Casinca
08:44

Garage Sébastien Luiggi (Querciolu)100€Un membru di a famidda

13 à 14

A Penta di Casinca
08:52

U mercatu d’Ortiporiu100€Paul Orsini

14 à 15


Agglumirazioni par situassi
I Fulelli
09:00

1. L’Unione Dipartimentale di i spinghjifochi di u Cismonte (Bastia)

2. Cumuna di Penta di Casinca

3. Corse Matériel Médical (I Fulleli)

100€

 

100€

100€

1. Scoli di i ghjòvani spinghjifoca

2. Impiigati di a Mirrìa

3. ?

15 à 16

A Penta di Casinca
09:08

1. Impresa BG Pose (Penta di Casinca)

2. Casa famigliale è campagnola (Bastia)

100€

100€

1. Emmanuella Danti

2. Jean Albertini

16 à 17

Tagliu è Isulacciu
09:16

Club I Filanci (Furiani)100€Curridori di u Club

17 à 18

Tagliu è Isulacciu
09:24

Cumuna di Canavaghja100€U merri Jean-Félix Pasqualini

18 à 19

Tagliu è Isulacciu
09:32

Saint Florent Boxe (San Fiurenzu)100€Adirenti di u Club di boxe

19 à 20

Talasani
09:40

1. U pinziglione

2. Antone Carli (Oletta)

100€

100€

1. Membra di l’associu

2. ?

20 à 21

Talasani
09:48

Impresa Frédéric Bernardini
(Vilone Ornetu)
100€Christine Rossi

21 à 22

Poghju è mezana
09:56

U gruppu Surghjenti (Fiumorbu)100€Jean-Noël Profizi

22 à 23

Poghju è mezana
10:04

Praticalingua (Piaghja)100€A squatra di Praticalingua Piaghja

23 à 24

Poghju è mezana
10:12

U gruppu Chjami Aghjalesi (Sermanu)100€Cantadori è musicanti

24 à 25


Agglumirazioni par situassi
Santa Lucìa di Muriani
10:20

1. I Chjassi muntagnoli (Muriani)

2. Tavagna Club

100€

100€

1. Membra di l’associu

2. Membra di u club

25 à 26

San Niculaiu
10:28

Cumuna di San Niculaiu200€Thierry Murie

26 à 27

San Niculaiu
10:36

1. Squadra di a Scola San Niculaiu

2. U muru bascu (San Niculaiu)

100€

100€

1. I maestri

2. Jean-Marie Leonelli

27 à 28

Santa Marìa Poghju
10:44

Club AJB (Bastia)100€Curridori di u Club

28 à 29

Santa Marìa Poghju
10:52

SARL In terra corsa (Ponte à a Leccia)100€U fiddolu Bastiani

29 à 30

A Valle di Camplulori
11:00

Lisandru Bizzari è i so amichi (Aiacciu)100€Amicgi di Bizzari

30 à 31

A Valle di Camplulori
11:08

1. U Svegliu Cerviunincu (Cervioni)

2. Corinne Champier

100€

100€

1. Ghjòvani di l’associu

2. ?

31 à 32

Cervioni
11:16

L’amicale di i spinghjifochi di Cervioni100€Parechji spinghjifoca

32 à 33

Cervioni
11:24

Squadra di u Merulacci100€Eric Ferrali è paisani di Cervioni

33 à 34

San Ghjulianu
11:32

1. Associu Petra Uchjata (Aiacciu)

2. Associu Prima scena (Aiacciu)

100€

100€

1. Membra di l’associu

2. Membra di l’associu

34 à 35

San Ghjulianu
11:40

1. Paulu Santu Parigi (Santa Lucia di Mercuriu)

2. Impresa Biancu è neru (L’Ìsula)

100€

100€

1. Nipoti di Paulu Santu Parigi

2. ?

35 à 36

San Ghjulianu
11:48

1. SPAR di San Gavinu di Càrbini

2. Degerine peintures

100€

100€

1. ?

2. Lucien Rossini è famidda

36 à 37

Canale di Verde
11:56

1. Jean-Christophe Olmiccia

2. Campiccìculi – Cunfittura (Portivechju)

100€

100€

1. ?

2. ?

37 à 38


Agglumirazioni par situassi
Alistru
12:04

Ghjuventù alisgianinca (Alisgianu)100€Curridoridi u club

38 à 39

Linguizzetta
12:12

L’Univarsità “Pasquale Paoli” (Còrsica)100€Una squatra di studianti

39 à 40

Linguizzetta
12:20

Squatra MEEF (Còrsica)100€Studianti Prufissori di Scoli

40 à 41

Linguizzetta
12:28

Radiò Alta Frequenza (Aiacciu)100€?

41 à 42

Linguizzetta
12:36

1. Corsematin (Aiaccciu)

2. A Santamariaccia

100€

100€

1. ?

2. Membra di cu club

42 à 43

Linguizzetta
12:44

Salameria San Lurenzu (San Lurenzu)100€?

43 à 44

Linguizzetta
12:52

L’associu Basta à Parlà (Aiacciu)100€Famidda Massoni

44 à 45

Linguizzetta
13:00

Risturanti l’Annexe (a Sulinzara)100€?

45 à 46

Linguizzetta
13:08

1. Cumuna di Suddacarò

2. SPAR di a Sulinzara

100€

100€

1. ?

2. ?

46 à 47

Linguizzetta
13:16

Amichi di Cheyenne Texier (Sotta)100€Amichi di Cheyenne

47 à 48

Tallone
13:24

Club Omnisport Purtichju100€Imad Eddahri

48 à 49

Tallone
13:32

Francesca Graziani (Aiacciu)100€Francesca è a so fiddola

49 à 50

Tallone
13:40

1. Rivista U Tàravu (Sarra di Farru)

2. Paule Angelini

100€

100€

1. Squatra di U Tàravu

2. Paule Angelini

50 à 51

Tallone
13:48

Cumuna di Sarra di Farru100€Parsoni di a Cumuna

51 à 52

Tallone
13:56

U gruppu Svegliu d’Isula (Sartè)100€Cantadori è musicanti

52 à 53

Aleria
14:04

Alban Geronimi (Niolu)100€Valérie Geronimi

53 à 54

Aleria
14:12

Associu Tempi fà (Aleria)100€Fiddolu di Pierre-Jean Lucioni

54 à 55

Aleria
14:20

FFRAAC (Bastia)100€Bastien Caraccioli

55 à 56


Agglumirazioni par situassi
U Cateraghju
14:28

1. GFCA Athlétisme (Aiacciu)

2. Pierre Ghionga (Corti)

200€

200€

1. Curridori di u Club

2. Pierre Ghionga

56 à 57

Aleria
14:36

Sucità “Da mè à vo” – Trattoria (Sari)100€Carole Quilici

57 à 58

Aleria
14:44

Sucità Spìritu di lingua (Zonza)100€Ghjuvan Petru è altri parsoni

58 à 59

Aleria
14:52

Alexandre Gavini (Sotta)100€Alexandre Gavini + Nela Nino ? + Cécile Regnault ?

59 à 60

Aleria
15:00

A famidda Beretti (Aiacciu)100€Famidda Beretti

60 à 61

Aleria
15:08

Cabinettu d’architittura Claude Sarais (Fautea)100€Famidda di Claude Sarais

61 à 62

Aleria
15:16

Dumènicu Baltolu (Foni)200€Simonetta Sartori

62 à 63

Aleria
15:24

1. Adduniti (Portivechju)

2. Zi’ Fanfannucciu (Portivechju)

100€

100€

1. Eva Terrazzoni

2. Amichi di Stephan Cesari

63 à 64

A Ghisunaccia
15:32

1. Odile Daquo (Capu di Lecci)

2. CAPA (Cumunità d’Agglumirazioni di u Paesu Aiaccinu)

100€

100€

1. Un ghjòvanu bunifazincu

2. Christophe Mondoloni (agiuntu Lingua Corsa à a mirrìa d’Aiacciu)

64 à 65

A Ghisunaccia
15:40

Jean Lorenzoni è amichi (Capu di Lecci)100€U so fiddulinu

65 à 66

A Ghisunaccia
15:48

Virginie Biancarelli è amichi fèmini (Portivechju)100€Virginie è amichi

66 à 67

A Ghisunaccia
15:56

Gruppu d’animazioni Water Melon (Portivechju)100€Stéphane Audard

67 à 68

A Ghisunaccia
16:04

Amichi muntagnoli (Portivechju)100€Michele Giudicelli è amichi

68 à 69

A Ghisunaccia
16:12

Squatra di u Culleghju Léon Boujot
di Portivechju
200€Noellie Arcellin è altri prufissori

69 à 70

A Ghisunaccia
16:20

Squatra di traileurs di Guillaume Peretti (Corti)100€Squatra di traileurs

70 à 71


Agglumirazioni par situassi
A Ghisunaccia
16:28

1. L’amicale di i spinghjifochi di a Ghisunaccia

2. Cumunu di a Ghisunaccia

100€

100€

1. Parechji spinghjifoca

2. ?

71 à 72

I Pruneddi di Fiumorbu
16:36

1. Impresa Corail (Aiacciu)

2. Cameddu Biancarelli (Pinareddu)

100€

100€

1. Jean-Noël Vignaroli

2. Cameddu Biancarelli

72 à 73

I Pruneddi di Fiumorbu
16:44

1. Insignanti di u Fiumorbu (a Ghisunaccia)

2. Cumuna di Pruneddi di Fiumorbu

100€

100€

1. Un gruppu d’insignanti

2. Un paisanu

73 à 74

I Pruneddi di Fiumorbu
16:52

A cumpagnìa I Stroncheghjetta (A Ghisunaccia)100€Cumidianti

74 à 75

I Pruneddi di Fiumorbu
17:00

Propriano Athlétisme (Pruprià)100€Curridori di u club

75 à 76

I Pruneddi di Fiumorbu
17:08

Cumuna di Sarra di u Fiumorbu100€Lorenzani (Prima agiuntu)

76 à 77

I Pruneddi di Fiumorbu
17:16

A cumpagnìa I Chjachjaroni (Portivechju)100€Un pirmamenti di a truppa

77 à 78

Vintìsari
17:24

Gabì Biancarelli (Portivechju)100€Gabì è i so fiddulini

78 à 79

Vintìsari
17:32

1. Thibaut Dubois

2. Membra di u culleghju Marìa de Peretti di Portivechju

100€

100€

1. Thibaut Dubois

2. Insignanti è vita sculara

79 à 80

Vintìsari
17:40

Risturanti A Marine (a Sulinzara)100€Cathy Mariani-Vacca

80 à 81

Vintìsari
17:48

Isula Marine (U Sulaghju)100€Sébastien Rossi

81 à 82


Agglumirazioni par situassi
U Travu
17:56

1. Associu Soffiu di lingua (Travu)

2. Squatra di a scola di u Travu

100€

100€

1. Membra di l’associu

2. I maestri

82 à 83

U Sulaghju
18:04

1. Associu Stondu (Sari)

2. TT Production

100€

100€

1. Jean Marc Rossi

2. ?

83 à 84

U Sulaghju
18:12

1. Pierrete Quilici-Cot (Sari)

2. Associu Sulidarità

100€

100€

1. Danielle Rossi

2. Thierry è Sandrine

84 à 85

U Sulaghju
18:20

1. L’amicali di i spinghjifoca di Santa Lucìa

2. Bar Le vinyle (Portivechju)

100€

100€

1. Parechji spinghjifoca

2. Petru Antone Vesperini

85 à 86

U Sulaghju
18:28

1. Le Bar Jean (a Sulinzara)

2. Associu A Punta di l’Ortu (Conca)

100€

100€

1. Denis Pinelli

2. Membra di l’associu

86 à 87

U Sulaghju
18:36

1. I spinghjifoca di Bunifaziu

2. Cumuna di Conca

100€

100€

1. Parechji spinghjifoca

2. ?

87 à 88

Sari Sulinzara
18:44

1. Cumuna di Sari Sulinzara

2. Le T’chat et la souris

100€

100€

1. ?

2. ?

88 à 89

A Sulinzara
18:52

1. Amicali di i spinghjifoca di a Sulinzara

2. Gruppu Attallà

100€

100€

1. Parechji spinghjifoca

2. Ghjuvan Francecu Valentini

89 à 90


Agglumirazioni par situassi
A Sulinzara
19:00

CA “Parlemu Corsu !”100€Micheli Leccia
è tutti quiddi chì vòlini !