a Currilingua

U bilanciu di a prima idizioni di u 04/07/2021

90 chilòmitri à cumprà… À u finali sò 114 antità ch’ani compru un chilòmitru !
(à 100€ è parechji volti ancu di più)

14 005 € accolti
Beddu più di 400 parsoni sò stati mubilizati !

270 parsoni ani corsu, ci era 40 binèvuli è motards di sicurità è numarosi partigiani in bor’ di strada in parechji loca di u parcorsu.

Chilòmitru
Locu
Ora
Antità

Passadori
è altri curridori

Dinuminazioni è cuntattuI solda dati

Partenza
07:00

0 à 1


Agglumirazioni par situassi
u Borgu
07:08

1. CAB Athlétisme (Bastia)

2. Scola Corsa (Bastìa)

3. Arritti (Bastìa)

4. Fabiana Giovannini

5. L’aurudiputatu Franços Alfonsi (Bastia)

6. L’archeri corsi (Bastia)

100€

100€

100€

100€

250€

100€

1. Curridori di u club

2. Squatra Scola corsa

3. Squatra Arriti

4. Fabiana Giovannini

5. Assistanti di l’aurudiputatu

6. Anghjulu Giovannini

1 à 2

u Borgu
07:16

1. IDASOLS DallageBétonCorse (Biguglia)

2. Cumuna di u Borgu

3. Cumuna di Furiani

500€

100€

100€

1. Stéphane Muracciole

2. –

3. Enzo Martel

Par assicurà a sicurità d’u curteghju ci ani aiutatu parechji motards tuttu u longu d’u parcorsu.

2 à 3

u Borgu
07:24

1. U gruppu L’Arcusgi (Bastia)

2. Cumuna di Biguglia

100€

500€

1. Squatra Arcusgi cù ziteddi è maiori

2. Patrick Gigeon di Biguglia

3 à 4

Lucciana
07:32

Squadra di a scola Defendini (Bastia)170€I maestri

4 à 5

Lucciana
07:40

1. Cunfraterna Santa Croce (San Fiurenza)

2. Lingue Vive (Bastia)

105€

100€

1. –

2. Rumanu Giorgi

5 à 6

Lucciana
07:48

L’amicale di i spinghjifochi di Bastìa200€Vincent Hamon è fiddolu

6 à 7

Lucciana
07:56

Squadra di a scola Subissi (Bastia)100€Jessica Maruccho è Dumè Delporto

7 à 8

Monte
08:04

1. Gilbert Romani (Bastia)

2. U gruppu Diana di l’Alba (Furiani)

100€

100€

1. Ghjacumu Santu

2. José Ersa

8 à 9

Monte
08:12

Caisse d’Épargne (Bastia)300€I scurioli cismuntinchi

9 à 10


Agglumirazioni par situassi
U Viscuvatu
08:20

Running Club Furiani Agliani100€Curridori di u Club

10 à 11

A Venzulasca
08:28

Associu a Venzulaschesa (a Venzulasca)100€Trè ghjuvanetti di a Venzulasca

11 à 12

Sorbu è Occagnanu
08:36

A squadra Urtipurinca (Ortiporiu)100€Paisani d’Urtiporiu

12 à 13

U Castellà di Casinca
08:44

1. Mantinum (Bastia)

2. U gruppu Chjami Aghjalesi (Sermanu)

100€

100€

1. –

2. Membra di u gruppu

13 à 14

A Penta di Casinca
08:52

U mercatu d’Ortiporiu100€Paul Orsini

14 à 15


Agglumirazioni par situassi
I Fulelli
09:00

Casinca trail/Cumuna di Penta di Casinca100€Sébastien Laurelli (Ilettu di mirrìa).

A vespa di Dumènicu ùn era di troppu.

15 à 16

A Penta di Casinca
09:08

Impresa BG Pose (Penta di Casinca)100€Petru Marìa Pierrucci

16 à 17

Tagliu è Isulacciu
09:16

Corse Matériel Médical (I Fulleli)Difibrilatori è butteglia d’ussignenu (matiriali impristatu)Curridori di u Club I Filanci

17 à 18

Tagliu è Isulacciu
09:24

Cumuna di Canavaghja100€U merri Jean-Félix Pasqualini

18 à 19

Tagliu è Isulacciu
09:32

L’Unione Dipartimentale di i spinghjifochi di u Cismonte (Bastia)300€Curridori di u CA

19 à 20

Talasani
09:40

U pinziglione (Casinca)100€Membra di l’associu

20 à 21

Talasani
09:48

Impresa Frédéric Bernardini
(Vilone Ornetu)
100€Christine Rossi
Intantu i ghjòvani gistìscini i pruvisti

21 à 22

Poghju è mezana
09:56

1. Tavagna Club (Talasani)

2. U gruppu Surghjenti (Fiumorbu)

100€

300€

1. Thomas Barre

2. Julie Barre

22 à 23

Poghju è mezana
10:04

Paule Angelini (Poghju è mezana) + Marie Ettori (Portivechju)50 + 60€Paule Angelini

23 à 24

Poghju è mezana
10:12

Adecec / Voce Nustrale (Cervioni)100€Corinne Champier è squatra Voce Nustrale

24 à 25


Agglumirazioni par situassi
Santa Lucìa di Muriani
10:20

I Chjassi muntagnoli (Muriani)100€Philippe Guazzell

25 à 26

San Niculaiu
10:28

Cumuna di San Niculaiu300€Thierry Murie

26 à 27

San Niculaiu
10:36

Squadra di a Scola San Niculaiu100€Tittò è i maestri

27 à 28

Santa Marìa Poghju
10:44

Club AJB (Bastia)100€Ghjòvani curridori di u Club AJB

28 à 29

Santa Marìa Poghju
10:52

1. Praticalingua (Piaghja)

2. In terra corsa (Ponte à a Leccia)

150€

100€

Ghjòvani curridori di u Club AJB

29 à 30

A Valle di Camplulori
11:00

Associu Avà create (Aiacciu)100€Lisandru Bizzari

30 à 31

A Valle di Camplulori
11:08

U Svegliu Cerviunincu (Cervioni)100€Carlu Contri

31 à 32

Cervioni
11:16

L’amicale di i spinghjifochi di Cervioni100€Parechji spinghjifoca
Compiu u chilòmitru emu fattu una pàusa…

32 à 33

Cervioni
11:24

Amichi di u Merculacciu (Cervioni)100€Eric Ferrali è paisani di Cervioni

33 à 34

San Ghjulianu
11:32

Associu Petra Uchjata (Aiacciu)100€Thierry Courteau

34 à 35

San Ghjulianu
11:40

Paulu Santu Parigi (Santa Lucia di Mercuriu250€A nipoti di Paulu Santu Parigi, u diputat

35 à 36

San Ghjulianu
11:48

Degerine peintures (Bastia)100€A famidda di Lucien Rossini

36 à 37

Canale di Verde
11:56

1. Associu Prima scena (Aiacciu)

2. Campiccìculi – Cunfittura (Portivechju)

100€

100€

Philippe Perraut chì hà cumenciu à corra un chilòmitru nanzi

37 à 38


Agglumirazioni par situassi
Alistru
12:04

Ghjuventù alisgianinca (Alisgianu)100€Un curridori di u club

38 à 39

Linguizzetta
12:12

1. Jean-Christophe Olmiccia (a Ghisunaccia)

2.Università di Corsica Pasquale Paoli

100€

100€

1. –

2. Unu studianti di l’Univarsità di Corti

39 à 40

Linguizzetta
12:20

U muru bascu (San Niculaiu)100€Jean-Marie Leonelli è membra di u club

40 à 41

Linguizzetta
12:28

Radiò Alta Frequenza (Aiacciu)Publicità à a radiòAlexis Titeux

41 à 42

Linguizzetta
12:36

1. Corsematin (Aiaccciu)

2. A Santamariaccia (Santa Marìa è Sichè)

Publicità ‘n u ghjurnali

100€

1. –

2. Membra di cu club

42 à 43

Linguizzetta
12:44

Salameria San Lurenzu (San Lurenzu)200€Jean-Pasquin Titeux

43 à 44

Linguizzetta
12:52

L’associu Basta à Parlà (Aiacciu)100€Famidda Massoni

44 à 45

Linguizzetta
13:00

Risturanti l’Annexe (a Sulinzara)100€Lucìa Titeu

45 à 46

Linguizzetta
13:08

1. Cumuna di Suddacarò

2. SPAR di a Sulinzara

100€

100€

Cheyenne è Simo

46 à 47

Linguizzetta
13:16

La ferme de Gaëlle (Sotta)100€Amichi di Cheyenne

47 à 48

Tallone
13:24

Club Omnisport Purtichju100€Frédérique Titeux

48 à 49

Tallone
13:32

Francesca Graziani (Aiacciu)100€Francesca Graziani

49 à 50

Tallone
13:40

Rivista U Tàravu (Sarra di Farru)100€Curridori di u CA

50 à 51

Tallone
13:48

Cumuna di Sarra di Farru100€Curridori di u CAB

51 à 52

Tallone
13:56

U gruppu Svegliu d’Isula (Sartè)100€Roccu Andria

52 à 53

Aleria
14:04

Lisandru Gavini (Sotta)100€Valérie Geronimi

53 à 54

Aleria
14:12

Associu Tempi fà (Aleria)150€Charles-Antoine Cardi è Camille Carlotti

54 à 55

Aleria
14:20

FFRAAC (Bastia)100€Bastien Caraccioli

55 à 56


Agglumirazioni par situassi
U Cateraghju
14:28

Pierre Ghionga (Corti)100€Pierre Ghionga

56 à 57

Aleria
14:36

Sucità “Da mè à vo” – Trattoria (Sari)Ripastu d’accolta in a SulinzaraLea Rosselli è amichi
In Aleria emu fattu una pàusa

57 à 58

Aleria
14:44

Sucità “Spìritu di lingua” (Zonza)100€Famidda di Ghjuvan Petru Rocca Serra

58 à 59

Aleria
14:52

Lucciana Atletismu100€Laurent Pantalacci

59 à 60

Aleria
15:00

A famidda Beretti (Aiacciu)100€Isabelle Terriaga

60 à 61

Aleria
15:08

Cabinettu d’architittura Claude Sarais (Fautea/Conca)100€Famidda di Claude Sarais

61 à 62

Aleria
15:16

Zi’ Fanfanucciu (Portivechju)!00€Amichi di Stephan Cesari

62 à 63

Aleria
15:24

Adduniti (Portivechju)100€Eva Terrazzoni è amichi + Amichi di Stephan Cesari

63 à 64

A Ghisunaccia
15:32

Propriano Athlétisme (Pruprià)100€Christophe Mondoloni (agiuntu Lingua Corsa à a mirrìa d’Aiacciu)

64 à 65

A Ghisunaccia
15:40

Odile Daquo (Capu di Lecci)100€Virginie 1 è Virginie 2 è Marie-Pierre

65 à 66

A Ghisunaccia
15:48

Virginie Biancarelli è amichi fèmini (Portivechju)100€Virginie 1 è Virginie 2 è Marie-Pierre

66 à 67

A Ghisunaccia
15:56

Le T’chat et la souris (Portivechju)100€François-Marie Vacca

67 à 68

A Ghisunaccia
16:04

Amichi muntagnoli (Portivechju)120€Michele Giudicelli è amichi

68 à 69

A Ghisunaccia
16:12

Squatra di u Culleghju Léon Boujot
di Portivechju
200€Noellie Arcellin è altri prufissori

69 à 70

A Ghisunaccia
16:20

Dédé è Marie-Claude (Conca)100€Julie Barre è Guillaume Binet di u CAB còrrini à a piazza di i Trailleurs privisti

70 à 71


Agglumirazioni par situassi
A Ghisunaccia
16:28

Cumunu di a Ghisunaccia200€I spinghjifoca, in dolu (pà a sparizioni di Yann Pini, unu di i soia) ùn ani micca corsu è sò stati rimpiazzati da curridori di u CAB

71 à 72

I Pruneddi di Fiumorbu
16:36

Impresa Corail (Aiacciu)Mantinimentu infurmàticuJean-Noël Vignaroli

72 à 73

I Pruneddi di Fiumorbu
16:44

1. Stéphanie Majzel (a Ghisunaccia)

2. Cumuna di Pruneddi di Fiumorbu

100€

100€

1. Ghjuvan Natali Fresi

2. Maxime Chouraqui (fattori è impiigatu di mirrìa)

73 à 74

I Pruneddi di Fiumorbu
16:52

A cumpagnìa “I Stroncheghjetta” (A Ghisunaccia)100€Cumidianti I Stroncheghjetta

74 à 75

I Pruneddi di Fiumorbu
17:00

Euro Forage (Foni/Conca)200€Dumènicu Baltolu (pusiziunatu à u 76 è rimpiazzatu da cumidianti I Stroncheghjetta)

75 à 76

I Pruneddi di Fiumorbu
17:08

Cumuna di Sarra di u Fiumorbu300€Jean-Noël Profizi (u merri) è cumpagni = Trail d’ l’Undedda

76 à 77

I Pruneddi di Fiumorbu
17:16

1. A cumpagnìa I Chjachjaroni (Portivechju)

2. TT Production

100€

Filmetta di prumuzioni

1. Robert u tisurieru di a cumpagnìa, sustinutu da Jef Perrone u so prisidenti

2. Michele D’Onofrio, u nosciu camiramanu chì, un cortu mumentu, hà lacatu da cantu a so camerà…

77 à 78

Vintìsari
17:24

Gabì Biancarelli (Portivechju)100€Gabì è i so fiddulini

78 à 79

Vintìsari
17:32

Squatra Culleghju Marìa de Peretti (Portivechju)100€Thibaut Dubois

79 à 80

Vintìsari
17:40

Risturanti A Marine (a Sulinzara)100€Cathy Mariani-Vacca

80 à 81

Vintìsari
17:48

Isula Marine (U Sulaghju)100€Sébastien Rossi

81 à 82


Agglumirazioni par situassi
U Travu
17:56

1. Associu Soffiu di lingua (Travu)

2. Squatra di a scola di u Travu

100€

100€

Numarosi membra di l’associu, in dolu di Yann Pini, ani marchjatu cù un braciali neru.

I maestri ani accumpagnatu u curteghju di Soffiu di lingua

82 à 83

U Sulaghju
18:04

Associu Stondu (Sari)100€1. Jean Marc Rossi

83 à 84

U Sulaghju
18:12

1. Pierrete Quilici-Cot (Sari)

2. Associu Sulidarità

100€

200€

1. Danielle Rossi

2. –

84 à 85

U Sulaghju
18:20

1. L’amicali di i spinghjifoca di Santa Lucìa

2. Bar Le vinyle (Portivechju)

200€

100€

1. Parechji spinghjifoca

2. –

85 à 86

U Sulaghju
18:28

1. Le Bar Jean (a Sulinzara)

2. Associu A Punta di l’Ortu (Conca)

100€

100€

1. –

2. Parechji membra di l’associu

86 à 87

U Sulaghju
18:36

1. L’amicali di i spinghjifoca di Bunifaziu

2. Cumuna di Conca (u Merri François Mosconi)

200€

100€

1. Parechji spinghjifoca

2. –

87 à 88

Sari Sulinzara
18:44

Cumuna di Sari Sulinzara100€Alexandre Accorsini

88 à 89

A Sulinzara
18:52

1. Amicali di i spinghjifoca di a Sulinzara

2. Gruppu Attallà (Alta Rocca)

100€

100€

1. I spinghjifoca si sò pusiziunati dirittamenti à l’ùltimu chilòmitru par participà à l’umaghju par Yann Pini.

2. Ghjuvan Francecu Valentini

89 à 90


Agglumirazioni par situassi
A Sulinzara
19:00

CA “Parlemu Corsu !” (Còrsica100€Umaghju à Yann Pini cù a so fiddola in testa, suvitata da numarosi aienti (Soffiu di Lingua, Spinghjifoca, Cumircianti di a Sulinzara, curridori, “ParlemuCorsu !”, …), pà una marchja silinziosa è un pìcculu discorsu

Par compia, pruvisti aspittàiani spurtivi è binivulanti…